Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Terapija zbog lošeg spavanja

    Pitanje broj: #154719

    Poštovani,

    Moja svekrva ima 84 godine. Nedavno smo išli kod psihijatra zbog lošeg spavanja i prepisan joj je Tritico retard. Ona sada još više ne spava i noću još više ustaje u nekom strahu. Pila je 150 mg a na poziv doktora on nam je rekao da joj damo 300 mg. Imena nam ne pamti i često pada. Molim Vas da odgovorite da li možda ima neki drugi lek za umirenje i spavanje. Inače mnogo šeta i uvek je u nekoj panici.

    Odgovoreno: 13. 12. 2017.
    • Poštovana,

      Moguće je promeniti terapiju, korigovati dozu (umanjiti), posebno jer dolazi do padova i to obavezno napomenite lekaru. Konsultacija sa njim je neohodna, ali efekat terapije (bilo koje) u stanjima koja ima Vaša svekrva je slab. Na žalost, u takvim poremećajima medicina još uvek ne uspeva da nađe efikasan i neškodljiv lek.