Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Simptomi dijagnoze f32

    Pitanje broj: #154032

    Poštovani,

    Obratio sam se lekaru psihijatrije pre 2 meseca zbog smetnji simptoma glavobolje, bezvoljnosti, uznemirenosti, mučnine bez povraćanja, osećaja gubitka ravnoteže, gubitak apetita. Bez suicidnih ideja. Preporuka je da uradim nalaze i nakon toga mu se javim. Nalazi su dobri skoro pa idealni, kao i krvni pritisak. Uradio ultrazvuk abdomena uredan. Odredio mi je dijagnozu f32. 2 terapiju Trittico retard 150 mg 2/3 tablete, Bromazepam 1,5 mg 2x1, plus 1,5 mg po potrebi u slučaju nemira. Ovu terapiju koristim mesec dana. Imam bolje raspoloženje, mogu da obavljam dnevne aktivnosti i posao u firmi, ali  imam povremeno čudan osećaj u glavi, blago zujanje prolaznog karaktera, i javlja mi se mučnina bez povraćanja, ne stalno ali javlja se i remeti apetit. Mislim da sam mozda koji kilogram oslabio. Visok sam 167 cm težina oko 73 kg. Malo mi je niži krvni pritisak, oko 110/70. Pitao sam psihijatra šta moze da uzrokuje simptome mučnine od ova dva leka koja mi je propisao, i rekao je da ne veruje da su uzroci lekovi, jer se simpotmi javljaju prve ili druge nedelje i preporuka je da nastavim sa terapijom. Da li smatrate da po siptomima odgovara šifra bolesti i da li terapija odgovara šifri i simptomima? Napomena: u prethodnih nekoliko godina u životu su mi se izdešavale veoma stresne situacije. Imate li neke savete za mene, promenu terapije ili dijagnoze?

    Hvala!

    Odgovoreno: 25. 10. 2017.

Komentari na pitanje: #154032

    • Poštovana doktorice.Lečim se kod psihijatra. Dijagnoza F32, godinama pijem zoloft i bromazepan od 3mg.Ujutru i uveče bromazepam, zoloft ujutru .Večernji bromazepan od 3mg uz jednu trećinu triticco tab.Neki dan sam bila i dr mi je promenila terapiju, zoloft ujutru a 1/4 rivortila uveče.Nešto se plašim rivortila jer mnogi oko mene pricaju da se teško skida sa rivortila i nisam jos počela sa rivortilom. Inače nemam nekih većih problema. Imam 67 godina. Sem sto puno brinem i muževljeva pojava me iritira ponekad. Nadam se odgovoru. pozdrav