Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Problem sa spavanjem

    Pitanje broj: #154131

    Poštovani,

    Bolovala sam od depresije i anksioznosti. Išla sam na terapije, a od lekova koristila Ksalol 0, 25 (po potrebi) i Flunisan 3mg (svako jutro). Međutim, imala sam komplikacija sa ciklusima i prekinula sam sa lekovima postepeno uz kontrolu terapeuta. Sada imam problem sa spavanjem, rečeno mi je da pijem Bromazepam 3 mg pre spavanja, ali to mi ne pomaže. Kad njega popijem budem smirena, ali i premorena tako da ne mogu zaspati. Sutradan mi je teško da "dođem na sebe". Da li mi možete preporučiti neke tablete za spavanje, ali samo za spavanje? I da ne stvaraju zavisnost. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 10. 11. 2017.
    • Poštovana,

      Lekovi iz grupe antidepresiva ne stvaraju zavisnost i ne dovode do poremećaja u menstrualnim ciklusima.
      Tablete za spavanje koje ne stvaraju zavisnost ne postoje.
      Postoje lekovi kojima se umanjuje disbalan koji dovodi do neraspoloženja, napetosti i sna, bez zavisnosti, i mora ih propisati lekar. Pored lekova u ovim slučajevima savetuje se i određena psihoterapija.
      U svakom slučaju važno je da se javite za stručnu pomoć.