Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Napadi panike

    Pitanje broj: #157158

    Poštovani,

    Da li su navedeni simptoma posledica nekog psihičkog poremećaja? Pre 10 meseci mi je iznenada pozlilo dok sam sedeo kod kuće. Simptomi: slabost u nogama, jeza, treperenje u vidnom polju, osjećaj vrtoglavice, nesvjestice, osjećaj da ću umrijeti. Strašan osjećaj straha. Od nalaza sam radio kks, dopler krvnih sudova vrata, nalaz na šećer, kreatinin, nalaz na helico bakteriju i hormone štitne žlezde. Sve je bilo u granicama normalnog, sem hormona štitnjace, kojom prilikom mi je konstatovana hipertireoza-hašimoto. Uzimam terapiju Favistan, Propanolol, Selen već 10 meseci, sa prekidima po preporuci lekara, ali simptomi koje sam gore naveo nikako da nestanu. Stalno mi se javljaju napadi slabosti u glavi, vrtoglavice, osećaj da ću umreti i zbog svega sam se zatvorio u kuću. Ne izlazim zbog straha od novih napada. Nekad se dešavaju takvi napadi svakodnevno, a nekad nestanu po 20 dana, pa se vrate. Pokušao sam da pijem i Xalol i Eglonyl, ali bezuspešno. Moj endokrinologom kaže da je stvar u mojoj "psihi" i da posetim psihijatra. S obzirom da mi ovo jako narušava kvalitet života molim Vas za savet. Imam 35 godina, pušač sam već 8 godina, nisam gojazan.