Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Lečenje nesanice

    Pitanje broj: #153806

    Poštovani,

    Počela sam sa terapijom Zolaft, Rivotril, Sanval (po potrebi) zbog dijagnostikovane nesanice (insomnie). Nesanica traje više od 6 meseci i izazivala mi je nervozu preko dana, nespavanje dan-noc, napade panike, dekoncentrisanost, zaboravljanje stvari, obaveza. Po preporuci psihijatra pijem Zolaft i cetvrtinu Rivotrila ujutru, a uveče ceo Rivotril, ponekad i Sanval. Ovu terapiju koristim više od 30 dana. Bila sam na kontroli i lekar mi je produžio terapiju još mesec dana. U početku je bilo teško dok sam se navikla na lekove ali vremenom sam se uhodala u tu terapiju i navikla se. Međutim, u poslednje vreme noćima se opet budim i prekida mi se san često, danju sam nervozna, povučena, ravnodušna, i imam opet napade panike (manje nego ranije). Imam kontrolu za desetak dana, ali htela bih da čujem i Vaše mišljenje.

    Hvala unapred! Pozdrav!

    Odgovoreno: 02. 10. 2017.

Komentari na pitanje: #153806

    • Imam 75 godina i korisnik sam jednog gerontoloskog centra. Imam Polineuropathyu prko 20 godina. Sada sam nesposobna da brinem o sebi sama, u invalidskim kolicima sam, sa upotrebom pelena. Ovo je samo opis mog razloga zašto sam u domu. Imam drugi problem još od detinjstva, Inverziju sna za 4 do 5 sati. Do penzije, dugo, koristila sam razne lekove a najviše mi je odgovarao lek Flormidal. On me samo uvede u san, i posle spavam prirodnim snom. Sanjam, pamtim snove. Sada mi je prepisan Rivotril, 1 mg uveče. Pročitala sam uputstvo. Najviše se spominje Epilepsija, što ja nemam. Nisam nervozna, nisam anoreksična, nemam suicidne ideje, nemam epileptične napade. Pored ovog leka ja ipak zaspem oko 02h , 03h. Da li je ovo dobar lek, odnosno pogrešan ?