Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Otežana i bolna penetracija

    Pitanje broj: #1091

    Pokušavala sam više puta da imam sa dečkom seksualne odnose, međutim penetracija je jako otežana i koliko god ja želela da se opustim i koncentrišem na to, u meni kao da postoji zid. Kada krene da prođe kroz njega, osetim užasnu paniku i jak nadolazeći bol. Znam da je to psihološke prirode, čitala sam i na ovom sajtu o tom problemu, pa me zanima Vaše mišljenje kako se izlečiti? Pročitala sam i da postoje posebne terapije kod psihoterapeuta i slično i da je potrebno izvesno vreme. Ovo mi stvarno predstavlja problem, u depresiji sam zbog toga.

    Odgovoreno: 02. 09. 2007.
    • Za rešavanje problema uputno je da se javite psihoterapeutu koji se specifično bavi seksualnom problematikom i disfunkcijama. Kod nas je veoma uspešno sa tim radio neuropsihijatar prof. dr Jezdimir Zdravković na Klinici za zaštitu mentalnog zdravlja u Nišu, koji je terapeut evropskih razmera. Nažalost, pre nekoliko godina je u otišao u penziju i ja ne znam da li i gde privatno radi, ali verujem da se o tome možete raspitati. Nemojte se obeshrabrivati i odustajati od sebe, problem je rešiv iako verujem da za Vas sada predstavlja noćnu moru.