Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #100622

    Postovani zanima me kako se odvija dubinsko snimanje bubrega i zasto se uvece pred snimnanje prima injekcija urbazon?

    Odgovoreno: 25. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Dubinsko snimanje bubrega ili intravenska urografija je radiološka metoda za snimanje urinarnog trakta.
      pacijentu se tokom snimanja ubrizgava kontrast u venu, a zatim se urotrakt snima u određenim vremenskim intervalima i prati kako se kontarast izlučuje preko bubrega iz organizma. Na taj način lekar vidi samu građu bubrega, mokraćovoda i bešike, a takođe vidi i kojom brzinom se kontrast izlučuje, odnosno da li bubrezi" dobro rade" ili ne.
      injekcija urbazona pred snimanje se daje zbog kontarasta. Neki pacijenti mogu biti alergični na kontrast, a urbazon ima za zadatak da smanji evetualne posledice alergijske rekacije ako do nje dođe.

      svako dobro

      dr viktor ognjenović
      bel medic
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #100622