Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #910

    Od 21.10.2006.g u jednoj diskoteci mi se pojavio strah od guzve. Kako je vreme prolazilo meni je strah povecavan da u jednom momentu nisam smela da se vozim kolima, fobija je bila od mostova i od zgrada. Pocela sam sa pogresnom terapijom da bi mi olivera skakic promenila terapiju -seroxat 1;1;1/2,ksalol 1;1;2;.Tu terapiju koristim vec tri meseca bez smanjivanja doze.Mnogo se bolje osecam ali jos uvek postoji"strah od straha" Koliko treba da koristim terapiju, da li je ona prava i da li ce te misli ikada prestati. Inace imam26g, srecno udata i dvoje zdrave dece.unapred zahvalna

    Odgovoreno: 12. 06. 2007.

    • Na osnovu Vašeg nepotpunog opisa najverovatnije se kod Vas radi o agorafobiji sa paničnim atacima. Za ovo stanje Seroxat je terapija izbora i po protokolu sa uzima oko godinu dana, najpre u dozi koja Vam je pomogla da rešite tegobe, a onda se doza smanjuje na dozu održavanja do godinu dana. Koliko treba povećati dozu, koliko dugo treba ostati na toj dozi i kada treba smanjivati odredjuje lekar – psihijatar. Što se tiče Ksalola on se koristi samo u početku terapije a nakon toga se postepeno isključuje tako da se ostane samo na antidepresivu.