Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #3612

    Postovana dr Olivera,imam 22 godine i patim od socijalne fobije i anksioznosti. Kad god dodjem u kontakt sa ljudima javlja mi se strah, postanem panicna, glava mi se zatrese.Prije nego izadjem iz kuce popijem lexilium 3 mg. Prije dve godine sam se jako prepala pri izlaganju seminarskog na fakultetu i od tada svakodnevno imam simptome kao sto su drhtanje, napetost, strah,koza mi ima drugaciji miris, menstruacija mi od tada kasni svaki put od 8 do 10 dana, lupanje srca- koje je bilo konstantno sve dok nisam popila ranitidin i nekada mi se desi da osjecam otoke u predjelu stomaka koji se povuku nakon par dana a inace stalno imam povecano lucenje zeludcane kiseline. Pa vas pitam da li postoji mogucnost da je u pitanju i neka fizicka bolest? Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 06. 03. 2008.
    • Treba mi jos dosta podataka da bih bila sigurna u ono sto Vam odgovorim, ali velika je verovatnoca da se radi samo o anksioznom stanju. Medjutim, cak i kad smo 100% sigurni da se radi o psihijatrijskom problemu, UVEK uradimo i dodatna ispitivanja, da bi to i potvrdili. Savetujem Vam da se javite lekaru i uradite eventualno kompletnu analizu krvi (sto je preporucljivo za svakog da jednom godisnje prokontrolise svoje zdravlje, cak i ako nema tegobe) i eventualno internisticki pregled, mada ne ocekujem da ce se ista somatski naci. Svakao treba da potrazite pomoc psihijatra je su tegobe, akosam Vas dobro razumela, toliko izrazene da Vas remete u svakodnevnom zivotu i funkcionisanju i ako se ne zaustavi anksioznost, moze se dodatno komplikovati.