Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2014

    Postovana Dr Olivera imam 37 god.U periodu od sredine jula pocele su mi se  javjati vrtoglavice.Analizom krvi je utvrdjeno da mi nedostaje zeljezo.  pila sam tablete,po hemijskom sastavu fero-sulfat.u isto vreme sam menjala naocare sa dioptrijom -2.sam presla na dioptriju -6.imam takodje i  astigmatizam.tokom svog tog vremena vrtoglavice nisu prestajale tako da  sam ponovo menjala naocare sad imam dioptriju -4.i stakla nisu  cilindricna.vrtoglavice mi se javljaju i dalje,imam glavobolje u celnom  delu glave,a ponekad se i tresem narocito ujutru prilikom budjenja.jedo vreme sam se intezivno zanosila u levu stranu,jos uvek se zanosim ali  manje nego ranije.ponekad imam problem ako vrtim glavu levo ili desno  nastaje mi zbrka u glavi.na kraju da napomenem radila sam magnetn rezonancu ,snimci su u redu.krvna slika je takodje ok.zamolila bih vas za  vase mislenje o mojoj bolesti.unapred HVALA.

    Odgovoreno: 17. 12. 2007.
    • Vrtoglavica i glavobolja zaista mogu biti simptomi psihickog poremecaja. Smatramo da je psihicki uslovljena kada se dokaze da nema telesnog oboljenja kojim se moze bolje objasniti. Vrtoglavica se moze javiti i prilikom anmenije koja ide sa manjkom gvozdja, takodje i kod spondiloze u vratnom delu kicme; zanosenje u stanu zbog lose cirkulacije ili promene u srednjem uhu; glavobolje se mogu javiti zbog loseg vida. Na osnovu Vaseg pisma, nisam sigurna da su Vase tegobe psihicke prirode. Medjutim, ako ste imali neki stresni ili krizni period u zivotu i sa njim mozete povezati pocetak ovih tegoba, ako osecate strah, strepnju, pad raspolozenja, napetost, nezadovoljstvo i sl, kao i ako Vam lekari kazu da nemate telesno oboljenje koje se ispoljava navedenim tegobama, obratite se psihijatru radi sagledavanja i procene psihickog stanja.