Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #1369

    Postovana, javljam vam se iz Beograda.Vec neko vreme patim od anksioznih smetnji i zelim de se podvrgnem kognitivno bihejvioralnoj terapiji.Dali biste mogli da mi preporucite terapeuta,udruzenje kome bih mogao da se obratim ili sta bi vec mogao da bude moj prvi korak? Pozdrav!

    Odgovoreno: 09. 10. 2007.
    •

      Kognitivno bihejvioralni terapeuti se nalaze u skoro svim psihijatrijskim institucijama u Beogradu, tako da mozete da se obratite lekarima i psiholozima Instituta za psihijatriju, Instituta za mentalno zdravlje, Instituta za bolesti zavisnosti i da naglasite da zelite kognitivno bihejvioralni tretman, te ce vas uputiti kod onog koji trenutno ima slobodnih mesta za prijem novih pacijenata na terapiju. Sto se tice kognitivno bihejvioralnog udruzenja ciji terapeuti primenjuju Bekovu kognitivnu i bihejvioralnu terapiju (CBT), jedino takvo udruyenje se nalazi u Nisu (clanovi su iz skoro svih delova Srbije, pa i iz Beograda). U Beogradu imate slicno udruzenje, ali se radi o tz. Racionalno emotivnoj bihejvioralnoj terapiji (REBT) ciji je tvorac Elis. Ukoliko Vam je potrebna dodatna pomoc, mozete mi se slobodno ponovo obratiti.