Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Vežbe snage mršavljenje

    Pitanje broj: #137624

    Poštovani, moja mama ima 44 godina, 177 cm je visoka, a blizu 90 kg teška. Ima visok pritisak. Jedno vreme je bio čak i 180 sa 140, ali pije lekove (skopril i presolol ujutro i uveče) pa je sad 120 sa 80. Puši 20-tak godina po 10-ak cigareta dnevno, a u poslednje vreme po 6-7. Uzevši u obzir navedene činjenice, koji je najbolji način da skine višak kilograma (bar 15 kg)? Inače, ona se nikad nije ni potrudila da smrša, dosta masno i začinjeno jede sa mnogo hleba. Hvala unapred

    Odgovoreno: 17. 01. 2017.
    • Poštovana, ona je potencijalno izložena posledicama metaboličkok sindroma. Pankreas ne može da odreaguje dovoljno dobro na količiniu ugljenih hidrata, a posebno brzih šećera koji se unesu u organizam, pa ima blago povišen nivo šećera u krvi koji dalje potencijalno izaziva mnoga oboljenja. Skoro 50% populacije ima te sindrome. Izlaz je u treningu snage i "low carb" ishrani. Ako bi samo nedelju dana mama izdržala na 40 grama ugljenih hidrata dnevno, osećala bi se znatno boje. Uz trening snage smršala bi sigurno par kilograma vrlo brzo, a kasnije bi se taj trend nastavio.