Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Hemangiom na usni bebe

    Pitanje broj: #58428

    Postovani, 25. 02. Sam rodila devojčicu, i nekoliko dana nakon dolaska kuci, tj. ni sama nisam u stanju da definisem kada, na donjoj usni je postao vidljiv hemangiom. Napominjem da je u prvih par dana bio jedva uočljiv jer su i usnice bile majusne. Međutim, kako beba raste tako i hemangiom postaje sve uočljiviji i blago ispupčen. Zanima me šta zapravo prouzrokuje nastanak hemangioma, da li se, kada i kako tretira, i da li je moguće potpuno uklanjanje. Ne bih želela da dete ima nelagodnost zbog takve promene.

    Odgovoreno: 17. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Hemangiom je dobroćudni tumor građen od krvnih sudova.
      Brojni su faktori koji dovode do nastanka hemangioma tj. tumora uopšte.
      Ovi infantilni hemangiomi najčešće spontano nestaju do 10 godine života.
      Ukoliko se nalaze na specifičnim regijama, koje su od estetskog značaja, trebalo bi pokušati fotokoagulaciju tzv. "pulsed dye" laserom.