Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #53079

    Moja cerka ima 6 ipo godina rodila se sa spojenim prsticima leve ruke do pola tj. Dijagnoza st post op pp ectrosyndactiolo dig iii et iv m 1 sin. Klinicko postoji laka progresija komisure dig ii iii. Pokreti prstiju su potpuni i slobodni. Operisana tri puta uradjen hiruski zahvat zbog postojanja sindaktilije tj. Odvajanja prstica. Interesuje me da li postoji mogucnost produzenja prsta i kome mogu da se obratim? Rekli su da ne moze nista da se uradi pre 18. Godine sto se tice estetske hirurgije prsta, osim odvajanja prstica, a mene interesuje da li u srbiji postoji estetsko hiruska ortopedija kojoj mogu da se obratim za odgovore nekih pitanja i pomoc u daljem lecenju. Unaperd zahvalna!

    Odgovoreno: 16. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Znam da postoje spoljašnji fiksatori, pomoću kojih se po tehnici prof. Ilizarova vrši produženje ekstremiteta, ali isto tako postoje i mini fiksatori prilagođeni prstima.
      mislim da se kod nas takvim nečim niko ne bavi.