Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #51705

    Potrebne su mi vise informacija. . . U pitanju je moja mladja sestra. Ona ima 16 god i prosle godine je operisala grudnu zlezdu timus. Medjutim, posle operacije oziljak se poceo znatno uvecavati, doktori kazu da je to kiloid i ne garantuju da ce nestati u potpunosti ni plasticnim putem. Meni to bas nije logicno, u pitanju su doktori iz nisa, pa bi je mi doveli u bgu. Ako mozete da mi date neke odgovore, kako, gde i da li moze taj oziljak da se odstrani u potpunosti? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Prednji zid grudnog koša je tzv. Predilekciono mesto za nastanak keloida tj. Hipertrofičnih ožiljaka.
      isto tako, ožiljci kože zida grudnog koša mogu biti estetski prihvatljivi i sasvim neupadljivi.
      u slučaju vaše sestre pre hirurgije bi trebalo pokušati sa konzervativnim tretmanima (kombinacija kompresivne terapije i lokalne primene depo preparata kortikosteroida) .
      nakon ovakve terapije ožiljak će zasigurno biti estetski prihvatljiviji.