Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #51659

    Postovani, imam kcerku koja treba da operise devijaciju nosa (ima 15 god.) zanima me: kakav je to zahvat, da li je bolan, koliko traje oporavak, i da li imate neki predlog ko bi mogao izvrsiti tu intervenciju u crnoj gori. Hvala puno, pozdrav iz bara.

    Odgovoreno: 29. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Korekcija nosne pregrade, kao i sve druge korektivne intervencije se obavljaju nakon završetka perioda rasta organizma, tj. Nakon 18-19 godine života.
      korekcija nosne pregrade u uzrastu od 15 godina ima opravdanje samo ako je u pitanju neodložna intervencija zbog postojećeg stanja koje ugrožava zdravlje pacijenta.
      inače, u pitanju je jednostavna intervencija, kojom se obezbeđuje prohodnost nosnih hodnika.
      u postoperativnom periodu pacijenti se ne žale na bolove i sam oporavak kratko traje, oko 10-15 dana.
      ove intervencije obično obavljaju orl hirurg ili hirurg plastičar.
      nemogu vam preporučiti nekoga u cg, jer ne poznajem nikoga.