Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #49879

    Posto bih u martu ove godine, ako sve prodje dobro, trebala da uradim smanjenje zeludca (ili gastric bypass ili gastric sleeve) , zanima me koje bi vitamine trebala da pijem? Da li kod nas postoji b1 i b12da se kupe? Hvala unapred

    Odgovoreno: 15. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Premda nisam stručan u oblasti fiziologije digestivnog trakta, ovo pitanje bi trebali da postavite gastroenterologu.
      znam da se vitamin b12 resorbuje u želucu i da se mora dodatno unositi nakon gastričnih operacija.
      vitamini b1 i b12 se mogu kupiti u apotekama.