Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #49664

    Zelim da uradim operaciju smanjenja i zatezanja grudi. Interesuje me kakve komplikacije mogu da se dese za vreme i nakon operacije, sta bi se desilo da nakon operacije smrsam desetak kilograma, da li je moguce da se dobije zeljeni oblik, a najveci problem mi je koliku velicinu izaberem. Pozdrav

    Odgovoreno: 13. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Intraoperativne komplikacije su najčešće povezane sa stanjem anestezije, tj. Njenog uticaja na vitalne funkcije organizma.
      na sreću one su izuzetno retke.
      od postoperativnih komplikacija moguće su infekcija operativne rane i nekroza (odumiranje) tkiva, a koje je najčešće posledica interakcije spoljašnjih (hirurška trauma- sama operacija) i tzv. Unutrašnjih faktora (do samog pacijenta- nedovoljna mikrocirkulacija u tkivima, gojaznost, pušenje) .
      savetujem vam da telesnu težinu regulišete pre intervencije jer drastične promene telesne težine mogu kompromitovati krajnji estetski rezultat.
      odluku o veličini dojki donesite uz pomoć hirurga tokom preoperativnih konsultacija.