Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #49663

    Zelim da uradim operaciju smanjenja i zatezanja grudi. Interesuje me kakve komplikacije mogu da se dese za vreme i nakon operacije, sta bi se desilo da nakon operacije smrsam desetak kilograma, da li je moguce da se dobije zeljeni oblik, a najveci problem mi je koliku velicinu izaberem. Pozdrav

    Odgovoreno: 13. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Intraoperativne komplikacije su retke i obično su vezane za stanje anestezije, tj. Uticaja anestezije na vitalne funkcije organizma.
      na sreću, ovekomplikacije su izuzetno retke.
      u postoperativnom periodu može se javiti infekcija operativne rane ili parcijalna nekroza (odumiranje) tkiva, ali i ove komplikacije se retko javljaju.
      savetujem vam da korekciju telesne težine obavite pre operacije, jer enormne promene telesne težine mogu kompromitovati krajnji estetski rezultat.
      odluku o željenoj veličini dojki donesite zajedno sa hirurgom tokom preoperativnih konsultacija.