Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #30837

    Poštovani,
    želela bih od vas dobiti informaciju o dve stvari. Prva je da bi htela da povećam usne, vrlo diskretno, jer mi je gornja usna nesrazmerma (manja) u odnosu na donju. Zanima me koji je najbolji, najprirodniji i najdugotrajniji materijal kojim se vrši punjenje. Da li postoji neka metoda koja ne zahteva punjenje, rekonstrukcija ili sl. Gde mogu uraditi intervenciju (Beograd), koliko traje intervencija i naravno koliko košta? Drugo pitanje je u vezi ispucalih kapilara na koži butina i potkolenica. Da li to uopšte spada u domen plastične hirurgije? Gde i kako mogu rešiti taj estetski problem?
    Unapred zahvalna,
    Marija

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Poštovana,
      na tržištu postoji veliki broj supstanci za ispunu - uvećanje tkiva. Grubo se mogu podeliti na privremene i trajne. Koji je najbolji, niko vam ne može reći sa sigurnošću, jer i jedni i drugi imaju prednosti i mane. Suština uvećanja tkiva je implantiranje filera ili transplantata. Fileri se injiciraju - ubrizgavaju a transplantati se hirurškim putem implantiraju. Transplantati mogu biti sopstvena tkiva i ćelije ili materijali stranog porekla. Uvećanje usana možete uraditi u svim ordinacijama i bolnicama za plastičnu hirurgiju i cene se kreću 100 - 300 eura po utrošenom mililitru - kubiku - zavisno od vrste filera. Kapilari se mogu ukloniti laserom i tu intervenciju možete obaviti u velikom broju ordinacija i salona koji ih imaju.