Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #29393

    Poštovani,
    Imao sam pre mesec operaciju preponske hernije, rađena je klasičnom metodom, ožiljak je oko 12 cm. Može li se korektivnom operacijom ožiljak ukloniti ili smanjiti?
    Hvala

    Odgovoreno: 25. 05. 2009.
    • Poštovani,
      u koliko je ožiljak hipertrofičan tj. iznad ravni kože može se ukloniti hirururški ili se može probati nekom od konzervatinih metoda- urizgavanje kortikosteroida u sam ožiljak. U koliko je atrofičan, tj. ispod ravni kože i širok, potrebno je učiniti hiruršku korekciju. Pozdrav