Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #47417

    Postovani/a, imam cerku od mjeseca 15 mjeseci i za sve ovo vrijeme od kad se rodila desilo se samo jedno jedino vece da je ona odspavala bez budjenja do 6h ujutro. Praktikujem da nju i nasu drugu bebu koja ima 2 mjeseca legnem u krevet oko 20. 30h. Medjutim kcerka se budi non stop. Spava u svojoj sobi. Pocne budjenje oko 23-24 pa do zore. Nekad to mucenje traje i po 2h, zatim jedva zaspe ali se poslije sat-dva opet budi i sve tako. Naravno, svi kazu zubici - ali ona se ne budi i place od bolova, vec malo kenjka pa zaspe pa otvori oci da vidi jesmo li tu, pa nastavi, ako se isunjamo iz sobe i vratimo u krevet cujemo je vec poslije 4-5 minuta i opet nazad pa tako po pola sata-sat, nekad i do 2 sata. Spremim joj mlijeko, nekad popije malo, nekad nista, ponekad popije sve, ali opet ne budi se od gladi. Ponekad mi se cini da sanja nesto, pa se uplasi. Ponekad je prebacimo kod nas u sobu ali onda pocinje da se igra i vrti se po krevetu. Inace je vrlo vrlo aktivna. Preko dana se ne zaustavlja, mada je pozitivna i vesela. Praktikujemo spavanje u 12h preko dana ali tada odspava 2-2. 30 sata. Nekad i malo manje od 2 h. Zdrava je, napredna. Da li treba da joj smanjim dnevno spavanje? Ili izbacim dnevni odmor? Do sad smo nekako izdrzavali ali sada ovo vec postaje nepodnosljivo, pogotovo uz drugu bebu. Cini mi se da spavam 3-4 sata nekad 5 u toku noci tako da nekad ne mogu da funkcionisem. Razumijem da se djeca bude, ali ovo je postala neizdrziva tortura. Nadam se da imate neki savjet koji bi nam olaksao noc, i zivot.