Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2600

    Postovana docentkinjo,  Interesuje me da li je potrebno dalje leciti s.pneumoniae dokazan u  brisu nosa +++,iako je i pored terapije hloramfenikolom lokalno posle  dva puta ponovljene terapije od po 5 dana nalaz ostao isti.Na  antibiogramu je bakterija pokazala osetljivost prema hloramfenikolu.

    Odgovoreno: 25. 01. 2008.

    • Postovani  Ukoliko nema simtoma infekcije donjih respiratornih puteca ili grla nije  neophodno leciti hronicno kliconostvo Strep. pneumoniae, posebno ne kao  infekciju nosa.  Ass Prof Jelena Vojinovic