Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #2375

    da date savet mojoj suprugi i meni!Naime, imamo musko dete staro  5mjeseci koje da predjem odmah na stvar- non-stop place!Znaci, bukvalno  celo vreme dok je budno provede placuci, i to nekim placem koje uopste  nije uobicajeno.Kao da cvili,jeca, neznam ni sam.Supruga i ja  presvisnusmo..vodimo ga redovno na preglede,ima dosta zdravstvenih  problema,kilu u preponskom dijelu,hirurg je rekao posle pegleda da nije  urgentna i da ga ne boli..rodjen je sa manjom porodjajnom tezinom  takodje.  Nama je jasno da nam ne mozete dati odgovor na ovaj nacin, ali smo samo  hteli da nam date neki prvi savet sta da radimo i tako.  Unapred zahvalni!  ps-zaboravih, pri placu mu se intenzivno cuje stomacic, i plac mu se  bukvalno poklapa sa tim zvukovima iz stomaka,ali da Vam kazem to bas  predugo traje, ta krcanja u stomaku, bukvalno od drugog meseca, zar to  nije trebalo da se dosada zavrsi, ili makar ublazi.Hvala

    Odgovoreno: 15. 01. 2008.
    • Postovani  Potpuno ste u pravu, tegobe koje opisujete zahtevaju da se ipak nesto  ucini. Po podacima oje dajete vrlo je moguce da je kila razlog bola i  tegoba te iako nije hitna i ukljestena verovatno je pozeljno da se  operise, posebno kod muske dece. Ne znam kako beba napreduju i kakve su  joj stolice ali poremecaj varenja ili hronicna upala uha takodje mogu biti  uzrok za cest i stalan bolni plac bebe. Javite se decijem hirurgu i ORL  specijalisti nadam se da ce Vam pomoci.  Ass Prof Jelena Vojinovic