Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #122

    Poštovana gospođo,
    Imam sina od 5 godina koji se veoma često žali na bolove u stomaku u predelu pupka i sa leve strane tela. Kada ga odvedem kod lekara, ona postavi dijagnozu - virus. Pre 20 dana sam nosila stolicu na pregled, vadili smo bris, krv, leukocitnu formulu i svi nalazi su dobro. Međutim, prošlog petka dete je imalo temperaturu od 39,7C i žalio se na bolove u grlu i stomaku. Doktorka je rekla da je bol u stomaku reakcija na uvećane žlezde ispod grla. Kada sam ga tuširala dete je reklo da ga stomak jako boli od vruće vode. Verujte da mi ništa nije jasno da li je nešto opasno i šta dalje treba da preduzmem.
    Zahvalna mama

    Odgovoreno: 07. 03. 2007.

    • Postovana,
      Niste dostavili podatak o tome koliko bolovi traju kada se jave i da li su praceni pojavom stolica i kakvih. Pored ovoga od vaznosti je i kakve (koliko ceste, kakvog izgleda) stolice ima vaze dete. Imate li kucne ljubimce sa kojima je u kontaktu? Generalno, bolovi u stomaku i predelu pupka i sa leve strane upucuju na najcesce na preobleme sa izlaznim delom debelog creva kod prisustva opstipacije npr, ili pak ukoliko ima cesto prolivaste stolice to moze upucivati na neku infekciju ili nepodnosljivost neke hrane. Ne znam odakle ste ali ce za navedene tegobe najbolje biti da posetite pedijatra subsxpecijalisu za digestivne bolesti (gastroeneterologa). Najcesce se radi o benignim tegobama te nema razloga da se previse brinete.