Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #11914

    Poštovani,
    Naša ćerkica ima 7 i po nedelja. Rođena je carskim rezom devet dana pre termina, APGAR 8/8. Tokom trudnoće urađena je biopsija horionskih čupica (CVS) - nalaz uredan. Na rođenju bez problema i anomalija (kako piše u otpusnoj listi). Preksinoć smo primetili da s vremena na vreme postavlja jezik na usne, a nekada ga i izbaci (palaca, uz neznatno povećano lučenje pljuvačke). Na jeziku ima malo sora (mlečca), a pojava se nekako poklapa sa slabljenjem grčeva. Normalno jede (majčino mleko), raspoložena je, uobičajeno spava (spava sve vreme sa zatvorenim ustima), za prvih mesec dana napredovala je kilogram (na rođenju 2850 grama, na prvoj kontroli 3800). Pedijatar nam u telefonskom razgovoru rekao da je to skoro normalno u tom periodu života i da je \"naša beba otkrila svoj jezik i usne\".
    Ima li mesta zabrinutosti?
    Unapred se zahvaljujemo na odgovoru.