Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #196690

    Poštovani,

    Imam muško dijete od 27 mjeseci. Rođeno je sa tocno 4 kg i 54 cm. Sada ima 14,8 kg i kada ga mjerim na stojecki uza zid visok je 94,5 cm. Pregledavo sam tablice visine i po tome izgleda da je on u postotku oko 2-5 posto djece, ovisi čija tablica se gleda. Znači viši je od prosjeka. Opseg glave kada sam ga mjerio prije 5 mjeseci je isto u gornjoj granici, oko 5 posto djece. Sada sa 27 mjeseci nije mjeren opseg glave zato sto to bas ne voli.

    Dijete izgleda jako skladno, nista nije veliko ni malo na njemu.

    Trebam li se brinuti zbog toga? Ići na neke preglede?

    Ja sam visok 179 cm, a njegova majka 170 cm.

    Sve ostalo prati normalan razvoj kada ga uspoređujem sa drugom djecom po mom laičkom mišljenju. Jedino mi je ta visina, težina i opseg glave mjerljiva veličina i vidim da je na granici po svojoj dobi.

    Marko Lijep pozdrav

    Odgovoreno: 07. 04. 2022.
    •                                   Dete se razvija u granicama normale za svoj uzrast (gornja granica). Javljajte se na redovne godišnje sitematske preglede kod svog pedijatra. Pozdrav     Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista prdijatrije,                                                                                                                                                                                                        pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.