Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #196117

    Postovanje. Od 5og marta sam primetila kod bebe starosti 2 meseca, tecnu, jako sluzavu i neprijatnog mirisa stolicu, otisli smo kod pedijatra, dala nam je uput da analiziramo stolicu na bakterije, gljivice, viruse i protozoe. Na sve je to negativan. Dosli smo ponovo kod nje jer je beba stalno plakala, savijala se, grcila. Poslala nas je u deciju bolnicu tamo su mu odradili ultrazvuk abdomena i vadili krv, sve je kako treba, cak je i napredovao, beba doji. Ja sam ishranu jos na pocetku promenila zbog grceva i pazim sta jedem. Promenili smo dva probiotika, on i dalje ima tecnu stolicu, cesto se preko dana zaceni, stomak mu je jako napet, ja ne znam vise da li je od grceva ili nesto nije uredu, ne znam vise kome da se obratim. U prilog vam saljem sliku stolice. Unapred zahvalna mama.

    Odgovoreno: 24. 03. 2022.
    •                                Ako je beba raspoložena,lepo sisa i lepo napreduje moguće je da su samo grčevi (Neonatalne kolike).Ako  Vi imate atopijsku konstituciju (sklonost ka alergijama) ,moguće je da su grčevi  zbog toga pojačani i stolica tečnija.Uvedite  preparat  koji sadrži enzim laktazu (Colieif gutte ili  CO-Lactase,gutte),nastavite da dajete probiotik (BebiCol,kapi ili BioGaia,kapi) i ako nije bolje javite se opet na pregled pedijatru. Pozdrav                                                                                                      Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije,                                                                                                                                                                                                       pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.