Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #192938

    Dobar dan. Imam pitanje u vezi sa toplomerom. Kada sam detetu merila ispod pazuha sinoć, imala je 39,a od jutros 38.4. Pošto smo bili u kontaktu sa zaraženima korona virusom, sumnjamo na kovid, jer dete kašlje i ima jake glavobolje. Odmah posle merenja ispod pazuha, gde sam izmerila 38.4,izmerili smo i čeonim digitalnim toplomerom, gde je on pokazao 37.1. To jr velika razlika, više od jednog stepena. Plašim se da će nas vratiti i reći da dete nema temperaturu jer oni mere čeonim u Domu zdravlja. Šta da uradim?

    Odgovoreno: 04. 01. 2022.
    •        Postoje različiti tipovi termometara za merenje telesne temperature.Digitalni termometri su široko dostupni, jeftini i daju najpreciznije rezultate merenja telesne temperature.Mogu se koristiti za merenje aksilarne,oralne i rektalne temperature.Termometri  koji rade na principu tečnih kristala (napr. čeoni) nisu  pouzdani.                                                                                                                                                                                                                                                                                                 U kućnim uslovima se preporučuje merenje aksilarne temperature digitalnim termomometrom za svu decu.Ako dete i treći dan ima povišenu temperaturu preko 38,5,obavezno se javite pedijatru.Ako su izražene i druge tegobe(kašalj, glavobolja) javiti se i ranije. Pozdrav                                                             Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija  Kinder Care.