Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #192204

    Da li detetu od 16 meseci smem davati Terra Nova vitamin D3? S obzirom da su kapsule, sadrzaj bih rastvorila sa malo vode.

    Odgovoreno: 14. 12. 2021.
    •        Deci do godinu dana daje se preventivno 400 ij Vit D3 ,odn.10 mikrograma.Može se nastaviti i u drugoj i trećoj godini života, u zimskim mesecima.Terra Nova vitamin D3,kaps.  sadrži 2000 ij  u jednoj kapsuli.To nije preparat za  svakodnevno davanje zdravom detetu.Pozdrav                                                                                   Dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije                                                                                                                                                                                                         pedijatrijska ordinacija Kinder Care.