Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #189385

    Postovani,

    Beba devojcica rodjena sa 3,500g (52cm). U prvom mesecu napredovala 1500g, isto toliko i u drugom, u trecem 850g jer joj ne dajem na zahtev nego na 3h. Iskljucivo dojena. Na kontroli u trecem mesecu je imala 7,150g i 58cm .I dalje se budi nocu da sisa nekad na 2 nekad na 4h nema pravila. Svi pedijatri mi kazu da je prrledebdla. Da li je ovo u redu i da li dete ima predispozicije zbog ovog da bude debelo? Da li moze uticati na razvoj tipa okretanje, puzanje...? Da li nastaviti ovaj ritam podoja?

    Pozdrav

    Odgovoreno: 19. 10. 2021.
    • Ako Vas svi pedijatri upozoravaju,zapitajte se da li negde grešite. Telesna masa iznad 7kg za 3 meseca je izvan granica dozvoljenog,odn.preko 2 standardne devijacije. Pravilni  podoji su na zahtev odojčeta.Kad bude gladno, probudiće se samo. Dakle, ne buditi dete.Probudiće se samo,kad ogladni.Naravno da može uticati  na motoričke aktivnosti i na celokupan razvoj i sazrevanje. Slušajte savete pedijatra  s v o g deteta. Pozdrav, dr Vesna Vojnović Čolović,specijalista pedijatrije