Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/517-859 Za zakazivanje telefonskim putem 063/517-859
  1. Pitanje broj: #102896

    Poštovani, ima već godinu dana kako mi krvni pritisak varira, ide od 110/80 do 160/90. Sve do sada nisam mnogo obraćala pažnju dok nisam osetila da mi srce jako lupa tada mi je puls 110 otkucaja, i guši me ne mogu da dođem do daha. Mislila sam da mi je to na nervnoj bazi, jer sam u porodici imala smrtni slučaj i od tada mi nije dobro. Imam i uvećanu štitnu žlezdu pa mislim da mi je od toga. Pitam vas za savet šta da radim. Pozdrav.

    Odgovoreno: 29. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Trebalo bi da uradite osnovne laboratorijske analize krvi: kompletnu krvnu sliku, sedimentaciju, šećer u krvi kao i hormone koji se odnose na funkciju štitaste žlezde (ft4 i tsh) . Ako su svi ovi nalazi uredni, potrebno je da posetite lekara opšte medicine ili internistu, tom prilikom uradite ekg i tada će se malo jasnije znati kog porekla su vaše tegobe i kako treba da ih lečite.

      stojimo vam na raspolaganju.

      dr ivana petrović