Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9989

    Postovani doktore,imam 30 godina,i zadnih nekoliko nedelja imam bolove u vratu,narocito imam bolove u desnom delu vrata,koja se tokom dana kao pomera i dobijam bolove na levu stranu.Kada glavu vratim nazad imam bolove vratnih prsljenova.Takodje bol se javlja u potiljku glave kao da imam neko zarenje.Uradio sam Ro vratnog dela i lekar opste prtakse je konstatovao promene u 3 i 4 prsljenu,pritisak pre nekoliko dana bio mi je 154 104,krvna slika j u redu. Radim neke vezbe vrata ali bez ikakvih poboljsanja,koristio sam tetrazepam,i ona malo smiri simptome koje sam opisao. Takodje javlja mi se temeperatura vrata ko da mi gori vrat,i osecam se kao da sam pijan,tj.zamucenost. Sta treba da radim doktore i koja je terapija da se ovo moje stanje popravi.Pozdrav

    Odgovoreno: 29. 08. 2008.
    • Postovani, radi se o spondilozi - okostavanju vratne kicme, ali nisu dovoljno opisane promene na rentgenu tako da treba uraditi MR vratne kicme, dopler krvnih sudova vrata. Naravno, pritisak ne sme biti toliko visok, tako da treba i njega leciti. Sto se tice terapije tbl. Movalis 15mg 2x1, tbl. Sirdalud 4mg 2x1 (kod pospanosti 2x1/2) 2 nedelje, a potom 3x1 (ili 3x1/2). Rehabilitacija samo u za to ovlascenoj ustanovi, a ne sam. Javite se sa nalazima. Pozdrav