Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9953

    poštovani doktore , hvala vam na odgovoru , i želio bih da vam dostavim tražene podatke. krvna slika koja je rađena 26.06.08. je komplet u granicama normale ( srednje vrjednosti od datih graničnih ) osim triglicerida koji su na 3,85 , a inače ranije bio mi je povećan holesterol max. 6,3 , dok su trigliceridi unazad dvije godine stalno između 3 i 4. što se tiče rentgena vratne kičme od 10.03.08. konstatovana je dijagnoza unkartrotične promjene , redukovana fiziološka lordoza , dok je fizijatar na osnovu pregleda konstatovao hypolordosis cervicalis , thorocalis i neuralgio intercostalis , kao i uncarthrosis cervicalis. očne preglede radim redovno jer poodavno imam kratkovidost , nalaz od 20.08.08. je uredan , kako dioptrije , tako i očnog dna i očnog pritiska. još bih vas zamolio da mi pojasnite preporučene tablete MG 150 i tetrazepan , kako djeluju obzirom na moj ponekad malo povišeni krvni pritisak. nadam se da sam vam sada dao malo više podataka i da možete da mi odgovorite na moja pitanja. HVALA

    Odgovoreno: 28. 08. 2008.
    • Postovani, tbl.Mg 150mg deluju kao neuroprotektiv a tbl.Tetrazepam sluze kao miorelaksans uz blagu sedaciju tako da ce pritisak sa te strane biti nesto nizi uz njihovu upotrebu. Sto se tice triglicerida preporucujem tbl.Sortis 10mg 1 uvece uz dijetu (izbegavanje svinjskog mesa i jaja, upotreba mladog kravljeg sira i ribe, manje mastan jogurt i mleko). Za vratnu kicmu preporucujem rehabilitaciju. Pozdrav