Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9946

    Imam 50 godina i prije osam mjeseci imao sam moždani udar,nakon čega mi se blago oduzela lijeva ruka i noga.Uz terapiju(enalapril 2x5mg, redergin 2x4.5mg,oikamid 2x,plavix 1x,) boravak u banji 15 dana ,osjećam se relativno dobro, osim što još uvijek teže hodam,osjećam bolove u lijevom kuku i prepopni,koljenu i stopalu.Na koji način bi mogao riješiti ili ublažiti ove probleme ,korištenjem nekog lijeka i konkretno da li bi mi pomoglo liječenje botoxom.

    Odgovoreno: 28. 08. 2008.
    • Postovani, botox sluzi za privremo kidanje spazma u misicima (deluje 3-6 meseci), pre toga treba probati sa lekom Sirdalud 4mg 2x1 (ili 2x1/2 kod pojave pospanosti) 2 nedelje a potom 3x1 (ili 3x1/2). Primecujem nepravilnosti u terapiji a to su tbl.Redergin se uzima od 4,5mg 2x1/2, Oikamid se uzima 2+2+0 ali njega bih zamenio sa tbl.Torecan 3x1, tbl.Plavix je dobar lek ali mozda prejak za vas (uzima se ako postoji vise faktora rizika, dijabet, stenoza na karotidnim arterijama, koronarnim i u krvnim sudovima nogu). Niste mi napisali kakav vam je dopler krvnih sudova vrata, ako ga niste uradili obavezno ga uradite, kakva vam je laboratorija. Javite se sa nalazima i odgovorima. Pozdrav