Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9893

    Iz oblasti neurologije...Evo vec dva mjeseca idem od doktora do doktora,od bolnice do bolnice,a niko nema blage veze sta se desava samnom...Prije 2 mjeseca sam imao bolove po lijevoj strani tijela ispod pazusne jame kako li je vec zovu,pa su moji roditelji u strahu od neceg platili eho srca koji je bio u redu.Krvni pritisak u redu,jetra,pankreas u redu,hormoni ok,hemoglobin 170 :)medjutim bol se preselio na desnu stranu glave,jak bol,kao da mi prolazi nesto kroz samu arteriju.Bio sam i u Kodru(u Podgorici) radio skener glave i to je bilo...Medjutim bol se smirio i nestale su glavobolje ali samo na nekoliko dana.Bio sam kod dr.Sarenca u Kotoru koji je uradio neke testove i dao mi da pijem tablete(cinedil) ukoliko mi se povrati ta glavobolja koja mi uzasno smeta...A doktori su konstatovali da je upala tog nerva...E sad koliko oni znaju nemam pojma...Ako imate neki odgovor na ovo Pomozite jer cu izludjeti od glavobolje...Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 27. 08. 2008.
    • Postovani, kakav vam je krvni pritisak (ne vredi da pijete Cinedil ako je nizak pritisak jer on jos vise snizava pritisak), kakav vam je vid i kakva vam je krvna slika (da li ste anemicni). Svaka glavobolja trazi da se uradi pored vec navedenog EEG i MR mozga (skener ne vidi sve). Da li osecate zategnutost u vratu, ukocenost i bol. Kojim se poslom bavite, da li se glavobolja pojacava na napor? Kakav je obrazac glavobolje, tisteci, pulsirajuci i sl., da li prestaje na lekove protiv bola (Analgin, Caffetin i sl.). Da li su roditelji (majka) imali slicne glavobolje? Da li uz glavobolju ima i drugih tegoba (vrtoglavica,smetnje vida, mucnina, povracanje)? Da li se glavobolja pogorsava sa promenom vremena? Javite se sa odgovorima i nalazima. Do tada uzimajte tbl.Mg 150 2x1, tbl.Tetrazepam 1x1. Pozdrav