Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9850

    Postovani doktore, moja majka (70 godina) ima sl. dijagnozu: Spondylolisthesis L5.M15, Osteochondrosis L4L5. Coxarthrosis. LS kicma: izravnata L lordoza. Rigiditet PVM obostrano, vise levo. Sinistrokonveksna skolioza. Bol na palpaciju procesus spinosusa LS kicme. MT refleksi uredni. Na GE Patelarni refleks susp snizen levo, Ahilov snizen levo. Senzibilitet hipestezija L5S1. Zavrsna dijagnoza: Idem. Moje pitanje: Da li se preporucuje operacija? Ako ne, kakva je dalja prognoza obzirom da su poslednjih nedelja bolovi svakodnevni (najvise u kuku), i svakodnevo koristi ili novalgetol ili trodon. Unapred zahvalan.

    Odgovoreno: 27. 08. 2008.
    • Postovani, na osnovu cega su utvrdjene navedene dijagnoze (CT kicme ili MR), jer obican rentgen ne pokazuje tacnu situaciju? Na osnovu navedenog nije za operaciju ali jeste za terapiju (tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Sirdalud 4mg 2x1 2 nedelje, potom 3x1) i rehabilitaciju po mogucstvu u banjskim uslovima. Treba da uradi i EMNG. Koristice joj sto tvrdji krevet. Javite se sa odgovorima. Pozdrav