Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9820

    Postovani, pre 3 nedelje sam odsetio bol u predelu levog kuka, koji se \"spustao\" do polovine lista leve noge. Posle 10-ak dana sam se javio kod: spec/fizikalne med. rahabilitacije i neurologije...koja mi je rakla (bez snimka ispitivanjem valleiovih tacaka) da to nije ukljestenje vec, kako je napisala: Sy.lumbale, sindrom lumbalne fasete. sa skracenjem muskulaturne zadnje loze i dobio terapiju Movalis 2x1 i neuro B12 compl.1x1. To je umanjilo bolove do nivoa od oko 50%, MEDJUTIM TOM PRILIKOM MI JE NEZVANICNO REKLA NA MOJU PRIMEDBU DA SAM POD KONSTANTNIM STRESOM DUZE VREME DA VODIM RACUNA I DA OVO MOZE BITI I NEKI SLOG!!! Obzirom da mene bije glas da sam hipohondar, neprestano o tome razmisljam a da stvar bude jos gora od pre 2 dana mi je desna strana desnog lista i stopala utrnula. Sada sam u panici i pocinjem da verujem u slog. Molim Vas da mi date savet sta da uradim, na koji pregled da odem, da bih utvrdio da li to ima neke veze sa slogom ili je nesto bezazleno. Inace imam 45 godina, kao sto sam rekao prilicno stresan zivot, a poslom sam vezan za racunar, oko 10 sati svakodnevno, nikakve fizicke aktivnosti. U posledje vreme mi uzasno smetaju promene vremena, a svaka i najmanja promaja su glavobolje i bol u ledjima, vratu... Zapusten covek. molim Vas posto sam u panici da mi sto je pre moguce odgovorite (IAKO VIDIM DA SU MOJI PROBLEMI NASPRAM DRUGIH SITNI) unapred vam VELIKO HVALA I POZDRAV. Slobodan

    Odgovoreno: 27. 08. 2008.
    • Postovani, to nikako prema vasem opisu ne moze biti slog, vec obican isijas koji ima pravo da ima senzacije i u levoj i u desnoj nozi. Vas posao - sedeci polozaj pogoduje ostecenju kicme. Treba da uradite CT LS kicme (L4-L5, L5-S1) ili MR LS kicme, EMNG nogu. Do tada terapija tbl.Movalis 15mg 1-2x1, tbl.Sirdalud 4mg 2x1 (ili 2x1/2 ako postoji pospanost) 2 nedelje a potom 3x1 (ili 3x1/2). Nakon ovih nalaza verovatno ce uslediti rehabilitacija ali o tom potom. Javite se sa nalazima. Pozdrav