Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9683

    moje dete je imalo febrilne konvulzije pre 6 meseci i na EEG/u ima promena,citiram,EEG u spavanju beleziosnovnu sporotalasnu aktivnostfrek.4/5c/s.tokom citavog snimka desno TC se registruju visevoltirani do visokovoltirani zastrmljeni i spori talasi u trajanju do2sec.sa povremenim sirenjem levo TC.Nema jasne hemisferne asimetrije.Danasnji EEGbelezi specificnu aktivnost obostranoTC pp desno. Dete sam uspavala neposredno pre pocetka snimanja,ali kad je snimanje pocelo dete jos uvek nije bilo u cvrstom snu i pravilo je pokrete.Ja zelim znati da li se ti njegovi pokreti i to sto on nije od pocetka snimanja bio u cvrstom snu,da li se to registruje na snimku kao patolosko.Dete je blizanac rodjen u 33.nedelji i na rodjenju je imaoHIE bil.Posle konvulzija je radjena MR i to je uredu.Zbunjena sam i uplasena.a inace dete se normalno razvija

    Odgovoreno: 27. 08. 2008.
    • Postovana, moze se desiti da nedovoljno pripremljeno dete ima artefakte na EEG ali s obzirom da je imalo vec febrilne konvulzije postoji verovatnoca i da je snimak odgovarajuci a ovaj poslednji govori za konvulzivnu spremnost. Uradite kontrolni EEG sa pripremom i javite se decijem neurologu. Pozdrav