Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9670

    Postovani, doktore,moje tegobe su sledece: trnjenje kroz levu nogu celu i deo stomaka do pupka, u stopalu trnci jaki do bola kao da gazim po iglama, cak i u stomaku levo gde je utrnuto ponekad bol, u desnoj nozi isto to samo do kolena. Obruci kao da mi stezu obe noge u predelu kolena i ispod kolena, kada dotaktnem noge kao da prolazi neka struja, u levoj butini ponekad jak bol u odredjenim polozajima. U donjem delu kicme vise levo kao cupanje i trnjenje, ponekad slab bol.Hod mi je otezan.Kada lezim sve tegobe su umanjene.Od nalaza uradila: MR ENDOKARIJUMA:, nalaz uredan, magn.ren L-S kicme, nalaz sledeci: osim degenerativnih promena ostali nalaz kod MR L-S kicme je uredan.EMG- misic- nalaz uredan, zakljucak: celokupan EMNG nalaz je u granicama normalnog i nema znakova lezije motornog dela korenova od L3 do S1 obostrano., sto ne iskljucuje senzitivnu i bolnu simptomatologiju usled eventualne lezije ili iritacije senzitivnog dela nekog od ovih korenova. Nema znakova za senzomotornu polineuropatiju na DE. Prve tegobe, blago trnjenje je pocelo u decembru 2007, intenzivne tegobe od maja ove godine, od terapije primala, injekcije OHB 12 8 kom. neuro b12 kutiju, beviplex i dan danas koristim, Movalis tabl, 1 kutiju,MD JOINT 1 kutiju. Napominjem i to da su se tegobe pojacale posle jakog psihickog stresa . Da li su moje tegobe psihickog karaktera, da li treba da uradim jos neka ispitivanja i koja, tegobe su i dalje prisutne i nimalo prijatne.Molim Vas za odgovor i savet.S postovanjem

    Odgovoreno: 27. 08. 2008.
    • Postovana, tegobe ne deluju kao posledica psihe. Treba da uradite jos i SEP za to se javite neurologu koji ce vas uputiti. Sto se tice terapije nastavite sa tbl.Movalis 15mg 1-2x1, tbl.Sirdalud 4mg 2x1 (ili 2x1/2 kod pojave pospanosti) 23 nedelje a potom 3x1 (ili 3x1/2). Javite se sa nalazom. Pozdrav