Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9666

    Postovani molim Vas da mi neko odgovori, ako moze. Vec tri nedelje imam vrtoglavice i cudan osecaj u glavi, povremen bol u potiljku, propadanje kad legnem u krevet. U medjuvremenu sam isao kod kiroprakticara i pokreti su mi mnogo bolji, kako ona kaze oslobodila mi je nerve i misice pored kicme. Uradio sam i magnetnu rezonancu vrata i glave kao i pregled krvnih sudova vrata. Meni zakljucak ne znaci previse, ali verujem da je Vama neophodan da bi mi dali pravi savet sta dalje. MRI/MRA glave: MR pregled endokranijuma i MR angiografija su bez patoloskih promena. MR pregled cervikalnog segmenta kicmenog stuba: asimetricna cirkularna protruzija C 5-6 IV diska, pracena rubnom spondilofitozom, bez kompresivne mijelopatije. levi IV foramen umereno stenoziran. anularno bubrenje C 4-5 diska bez kompresivnih manifestacija. lako stenozirani IFV forameni. Molim Vas za savet sta dalje. Dodatni pregled ORL, jel vrtoglavica od vrata, sta preporucujete

    Odgovoreno: 27. 08. 2008.
    • Postovani, vrtoglavica je sigurno od posledica protruzije-istrcavanja diska iz svoje ose sa spremanjem jos jednog u vratnom delu. Treba da uradite EMNG ruku. Do tada terapija tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela), tbl.Rantudil forte 1-2x1, tbl.Sirdalud 4mg 2x1 (ili 2x1/2 kod pojave pospanosti) 2 nedelje a potom 3x1 (ili 3x1/2). Poceti i sa rehabilitacijom vratne kicme u ustanovi za to nadleznoj. Pozdrav