Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9550

    Postovani doktore, Od uzroka koji se obicno navode za polineuropatiju (alkohol, trovanje i dijabetis) ja nemam ni jedan. Imam sedamdeset godina i bankarski sam sluzbenik u penziji. Ova bolest je kod mene dijagnostikovana 1991 godine. Nekoliko puta mi je uradjena MMG analiza i ustanovljeno je da bolest napreduje. Ocekujem odgovor, hvala. Do sada su mi preporucivali za terapiju samo vitamine, prvi put sam od vas dobila preporuku za lek. Pored ove bolesti, ustanovljena je i osteoporoza, i za terapiju ove bolesti sam dobila lek Alendronat.

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Postovana, postoje i drugi, redji uzroci polineuropatija: paraneoplasticni (prisustvo maligne bolesti), anemije, metabolicki i sistemski i na kraju usled snizenog praga nerava za to oboljenje. Lek koji sam preporucio (Berlithion) je alfa lipoicna kiselina iz grupe aminokiselina znaci prirodni preparat. Deluje na usporenje, zalecenje bolesti, ublazavanje simptoma, ali ne i na izlecenje. Sto se tice osteoporoze to ostavljam reumatolozima. Pozdrav