Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9532

    Postovani, ocu da idem kod neurologa na sopstveni zahtev, ali nikako da nadjem vremena. Pa Vas molim za komentar simptoma koje bih u ovom obliku izlozila i lekaru uzivo. Danasnji snimak kicme kaze: Rtg snimak C i L.S. kicme u dva pravca: Ispravljena je fizioloska lordoza L kicme. IV prostor izmedju VL5, V.S.1 je suzen. Ispravljena je fizioloska lordoza C kicme. Spondiloticne promene V.C.5,6, IV prostor izmedju ova dva prsljena je suzen. (ovo nosim kod speciajliste za kicmu) Cesto sam pospana, mrzi me sve gde je potreban fizicki napor, ne mogu da zapamtim nikakav usputni podatak (znam sve obaveze koje se pomeraju i zakazuju kada smo deca i ja u pitanju, ali od prodavnice do prodavnice nema sanse da zapamtim cenu jednog para cipela koje mi se dopadaju) ukljucujuci i cinjenicu da ne mogu da ucim - ostalo mi je 4 ispita da zavrsim fakultet. Sve sam skripte sama napravila, seminarske uradila, ali da naucim nesto nema sanse. Ponekad ispustam stvari, i pri naglom okretu glave u stranu imam utisak da taj period od pocetka do kraja okreta traje dugo, i imam cudan osecaj u glavi, kao da je u tom momentu unutra bestezinsko stanje. Imam 41. godinu, troje veoma dobre dece, i malo prvatnih probelma. Posao mi je sedeci. Pozdrav.

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Postovana, prisutan je deformitet kicme - lordoza u vratnom i slabinskom delu, uz suzenje medjuprsljenskog prostora izmedju vratnog petog i sestog, petog slabinskog i prvog trticnog prsljena. Nalaz se komplikuje sedecim polozajem na poslu jer tada trpi kicmeni stub. Potrebno je da zbog cirkulacije proverite dopler krvnih sudova vrata, laboratoriju sa krvnom slikom i lipidogramom, MR mozga. Ukljucite rehabilitaciju vratne i slabinske kicme, tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela) za cirkulaciju, koncentraciju i pamcenje, tbl.Cardiopirin 100 1x1, kod osecaja ukocenosti bilo u vratnoj ili slabinskoj kicmi tbl.Tetrazepam 1x1, kod bolova u kicmi tbl.Rantudil forte 1-2x1. Pozdrav

Komentari na pitanje: #9532

    • Postovani, Imam problema sa vratom - ispravljenu vratnu lordozu I skoliozu. Do skoro Sam imala I misicni spazam u celom trapezusu. Trenutno imam suzenje levog oka ( oko par meseci) I pritisak ispod oka kao I bol u pripoju vilice I u Roku Dana imam I bol u zivcima zuba ( samo prednjim). Molim Vas da li mi mozete preporuciti kojem specijalistom da se obratim? Hvala

    • Poštovani,

      Kome da se prvo od lekara obratim ukoliko dobijem ovakve nalaze? I koliko je ozbiljno? Imam 33 godine i imam prekomernu telesnu težinu. Snimila sam LS na svoju ruku zbog bolova u donjem delu ledja.

      Hvala unapred,