Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9527

    Postovani, molim Vas za savet. Otac mi je 49 godiste, u zadnjih mesec dana imao blage nesvestice, 4-5 puta, imao je osecaj kao da mu se oduzimaju ruke i noge,nije mokrio pri tim nesvesticama (to napominjem posto ga je i neurolog pitao). Dolazio je sebi nakon umivanja,odmora i tome slicno.Bio je kod neurologa u doktor je rekao da ima krizu svesti. Radio EKG i nalazi su dobri, a zakazao je i Eg glave i dopler krvnih sudova vrata.Problem je sto se njemu preksinoc dogodila isto nesvestica i opet je bio ukocen i glas mu je zanemeo pa cak nije uspeo ni da dozove brata koji je bio u drugoj sobi. Pije lekove za nizak pritisak i seceras je (ne uzima insulin). Napominjem da je radio i analizu krvi i da su rezultati zadovoljavajuci. On se posle ovog zadnjeg napada uplasio tako da cak izbegava da ide sam u setnje. Pitanje je dal da uzima nesto od lekova na svoju ruku dok ne uradi preostale nalaze i kako da reagujemo ako mu se to ponovo desi kao i sta je kriza svesti?

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Postovani, kriza svesti je gubitak svesti iz bilo kog razloga (epilepsija, pad secera, pad pritiska....). Slazem se da uradi EEG, dopler krvnih sudova vrata, a pridodajem i MR mozga. Da li proverava redovno secer, ne mora da uzima Insulin da bi secer u krvi padao i izazivao komplikacije, cesto se to javlja i kod tbl.Daonil. Niste mi rekli kakav je neuroloski nalaz. Preporucujem da povedete malo vise brigu o njemu (da sto manje bude sam, da se ne povredi ako padne, a ako vec prisustvujete gubitku svesti okrenite ga na bok i povratite ga vodom i sl.) dok ne stignu nalazi i potom se odredila terapija. Pozdrav