Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9519

    Postovani doktore, obracam vam se u nadi da mozete pomoci sa savjetom u vezi moga sina. Problemi sa mojim sinom koji sada ima 11 godina ( sljedeci mjesec 12 ) su poceli prije 3 godine. Na pocetku skole (3 razreda) odjednom nije mogao da se na vrijeme spremi za skolu, poceo je da ide cesto u wc i imao je proliv svaki dan. Uz plac i suze smo ga tjerali u skolu nekoliko mjeseci a on nije mogao da sidje sa klozetske solje i stalno je kasnio. U to vrijeme je poceo da mu se koci ponekad nekoliko sekundi kaziprst na desnoj ruci, i ja sam se prepao sta je sad to. Vjerovatno sam na njega prenio svoj strah i nakon nekog vremena se on skroz izmjenio. Poceli su mu tikovi, zvucni i razno ponavljanje radnji. Postao je nervozan, strasno je iritiran na sve i moramo da pazimo kako mu se obracamo i o cemu pricamo. Brzo plane i tesko ga mozemo smiriti. Doktori kazu da ima Ocd i tourettes bolest. Dobija neke lijekove ali ne znam koliko pomazu. Neki tikovi mu dodju i odu ali u zadnje vrijeme su eksplodirali. Vise ne mogu ici sa njim normalno ulicom. Stalno sve dodiruje nekoliko puta, kucka, lupka, zapitkuje nesto na razne nacine. Stalno me pozuruje na nesto i ne mogu da pricam sa njim normalno. Rijetko je dobro raspolozen, ( ili brzo se iznervira ) , mozemo samo nakratko o necemu pricati i odjednom nema vise strpljenja i bjezi. Cesto mu nesto ispada iz ruku jer je brzoplet, udara se u stvari oko sebe. Nesto ga tjera da radi opasne stvari. Grize case ( dvije je slomio ) dira se nozem po glavi i po licu, dira sporet kada je vruc, sve sto je opasno ispituje i ne moze da se suzdrzi. Kada mu kazes nemoj to uraditi, on naprotiv to opasno radi tako da je bolje ne upozoravati. Oduvijek je imao problema da zaspe ali u zadnje vrijeme navece poludi, vristi, dobije tikove i mora da ponavlja neke pokrete nekoliko puta, ne mozemo da ga smirimo do kasno. Jos uvijek ima problema sa desnim kaziprstom ( nekad i srednji prst) koji mu se ponekad ukoci na desetak sekundi, nekad nekoliko puta u toku dana a nekad prodje nekoliko mjeseci. Doktor misli da je to neki specijalni tik. Svi se brinemo sta je to sa njim i ne znamo sta da radimo da mu pomognemo. Unaprijed hvala