Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9509

    Postovani. Zovem se Ivana i imam jedno pitanje za Vas a tice se moje bake. Naime. Moja baka je rodjena 1932 godine, 9.maja je dozivela prvi slog. Oduzeta joj bila leva strana tela, brzo se oporavila od prvog napada. Razumljivo govorila, hodala. Posle dva meseca dozivela je novi napad koji je prouzrokovao visoki krvni pritisika. Hospitalizovana je na neurologiju ponovo. 21 dan je provela tamo. Oduzeta joj bila totalno leva strana. Bolela je desna strana glave, pa su doktori skenerom utvrdili da se tromb zaustavio na desnoj strani mozga. Pre cetiri dana sa neurologije su je prebacili na interno odeljenje zbog povisenog pritiska i navodno epilepticnog napada. Kada su moji bili u posetu bila je normalna. Govorila je, da bi uvece upala u komu. Doktori su rekli da su joj dali neku injekciju. Mene intersuje da li je mozda posledica kome ta injekcija i da li postoji sansa da se ona probudi. Doktori nisu nimalo optimisti. Prebacili su je sa intezivne nege u obicnu sobu, gde vrlo malo vode racuna o njoj, Slepila joj se usta od pljuvacke. Zena je mogla da se ugusi u sopstvenoj pljuvaci. Doktori kazu da je njen mozak ostecen, jer se tromb rasprstao i poceo da pritiska mozak, zbog cega je mozak natekao. Navodno, daju joj infuziju da bi umanjili otok mozga. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 08. 2008.
    • Postovana, ne znam o kojoj se inekciji radi i u koje svrhe se daje. Drugo zbog epilepticnog napada ne verujem da ce pacijenta prebaciti na Interno odeljenje vec zadrzati na Neurologiji. Ne mogu da vam kazem da li postoje sanse da se probudi jer je nisam video, ne znam njene nalaze i ne znam njen neuroloski nalaz. O terapiji mogu da pricam samo ako mi posaljete odgovore na pitanja (prepisete nalaze CT ili MR mozga, laboratorija, kardioloski nalaz. dopler krvnih sudova vrata). Pozdrav