Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9463

    Postovani gospodine, molila bih Vas da mi odgovorite na ovo pismo. Imam 38 godina. 21.07. ove godine, drugog dana letovanja u CG, na putu za plazu pala sam (nicega se ne secam), polomila nekoliko zuba, razbila vilicu, rasekla se. Osvestila sam se u sanitetu, gde sam cula da mi je pritisak 60/40. Ocevidac napada - suprug, kaze da nisam imala penu, nisam se umokrila, blago sa trzala misice nogu. U bolnici nakon pljuskanja vodom, bivam otpustena, vracena u vrela kola ,na put do sobe dug 45 min. Po povratku u sobu dozivljavam drugi napad, sa ugrizom jezika, ali opet bez pene i umokravanja. Ovaj put su bili izrazajniji trzaji misica i ruku i nogu. Osvestila sam se u bolnickoj sobi. Od terapije sam dobila intravenski fenobarbiton. Perioda izmedju napada se ne secam, iako sam po recima ocevidaca izgledala sasvim normalno. Letovanje prekidamo, vracamo se kuci, uz put u Podgorici radimo skener, koji ne pokazuje nikakve promene. Neurolog kod kuce postavlja dijagnozu akutni provocirani napad krize svesti. Provocirani napad - pretpostavljam da se to odnosi na sledece faktore: nikotin od 50 cigareta dnevno, Henical tablete 3 puta dnevno, Endometril 1 put dnevno, Bromazepam od 3mg 2 dnevno, Diklofenak za glavobolju 2 dnevno, 3 noci nespavanja, boravak na jakom suncu, hronicni umor,... Uradjen je EEG - sve je u savrsenom redu, magnetna rezonanca od 3T u BG-u, endokranijuma sa venografijom. I to je bilo sve u redu. Trenutno sam na skidanju od fenobarbitona, pijem 3/4. Molila bih Vas da mi objasnite ovu dijagnozu i postoji li mogucnost da mi se ovakva epizoda ponovi (to me najvise plasi), jer su mi deca ovo jako tesko podnela. Podrazumeva se da sam izbacila sve provocirajuce faktore koje sam ja stvarala. Napominjem da nikad nisam bolovala, fras nisam imala, niti epilepsiju, sve uradjene laboratorijske analize su u savrsenom redu, izuzev ANA koja iznosi 1,4. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 18. 08. 2008.
    • Postovana, kod prve krize svesti razlog moze da bude i nizak krvni pritisak 60/40. sve u svemu nakon ovih snimanja koja su u redu ispada da imate nizak prag za konvulzivne napade st oznaci treba iskljuciti uzroke koji ih izazivaju ili potenciraju. U savete spada redovna ishrana, ne mnogo na suncu, spavanje do 00:00h i povremena kontrola EEG. Redovna terapija protiv epilepsije se ukljucuje ako ima vise od 2-3 napada. Pozdrav

Komentari na pitanje: #9463

    • miroslava djokic 09. 11. 2013.

      Problem je poceo krajem avgusta, pocetkom septembra, bile su jake glavobolje, krvarenje iz nosa, vrtoglavice kad savijem glavu, povracanje, izmeren pritisak u tom trenutku bio je 160/90, nekoliko dana za redom mi je curela krv iz nosa, naizmenicno. Kad sam otisla kod neurologa, izmeren pritisak mi je bio 130/90, radjen je skener koji je prikazao malu cistu na desnom maksilarnom sinusu, ali je specijalista orl rekao da ta cista nije uzrok mojih glavobolja, radjen je i eeg koji je bio u redu, primljena sam na bolnicko lecenje, tu su mi vadili likvor iz kostane srzi, ct sa venografijom, i isla sam kod ocnog koji je kao i orl rekao da to nije posledica mojih glavobolja. Svi nalazi su mi bili u redu. Iskljucili su mi migrenu i meningitis. . . Pustena sam iz bolnice, ali i dalje imam jake glavabolje, pijem amitriptilin 30mg uvece, panadol po potrebi i dovicin 2xdnevno, jer su mi nasli bakteriju u krvi, a nemam lajmsku bolest. . . Posle vise od mesec ipo dana, meni opet krene krv iz nosa uz pritisak 115/60, i uz jake glavobolje, a ja i dalje ne znam sta mi je? Unapred zahvalna