Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9454

    postovani doktore rekli ste mi da je moguce da imam spondilozu kicme molim vas da mi pojasnite sta je to i kako cu biti sigurna da imamako se sjecate pisala sam vam moje trenutne simptome trnjenje u potijlku glave lijeva strana pa blago prema ramenu iza uha ali bila sam kod neurologa i on mi kaze da je nerv i da stavljamvrucoi na fizi.terapije stavljam hladno bojle mi pomaze a nisam jos isla na fiz.ter. bojle mi je malo i masiram maslinovim ujlem ovako ponovicu vamsve moje problema ali molim vas da mi kazete sta da radim dalje. Ovako ja zivim u Americi vec 5 god.,imam 38 god.prosle god. imala sam probleme u lijevoj peti ilijevom butu u peti je bio problem plantari fascitis ako sam dobro napisala primala sam injekcije i fizi.ter. i bolje mi je ali se vraca bol a u butu bio je problem misic terapijama malo bolje i radila sam MRI gdje mi je doktor rekao da ja sve uredu samo malo klizi lijevi joint {zglob ] trebala sam primati neke injekcije u ledja nisam htjela jer ih se bojim amera jedan doktor me je skvrcio nakrevetu i udario u to bolno mjesto taj dan sam jedva hodala ali mi je mnogo bojle od tada,to bi bilo za proslu god.Moji novi problemi pociniuu martu 8. kad sam na poslu radec osjetila prve simptome muka u stomaku preznojavanje bol u tjeme glave nesto me kao napada pa prema licu i onda drzi me kao vrsta nesvjestice kotrljaju oci cudno izgledaju kao pijana sam i nemogi drzati glavu dok to traje moram leci i hladne obloge nacelo odem u hitnu snime glavu CT sve uredu lezim kod kuce 5 dana pijem neke tablete za nesvcjesticu i bol jedni misle srednje uho drugi misle migrenai ostalo na tome nestane i opet dodje a najveci mi je bio problem taj balans moram ici sa posla nemogu raditi kad me taj kao napad uhvati odem neurologu kaze mozda je virus radi MRI uradim I on uredu to mi se vracalo nekad 15 dana nekad za 10 i tako dojuna i prestanem raditi kad odem u hitnu daju mi infuziju i bolje mi i to mi je proslo nema ga vise tada sam i tesko mogla govoriti blijeda oko ociju strasna budem fala bogu nestalo od cega je to moglo doci a poslije toga pomalo dolaze ti novi simptomi trnjenja lijevog potiljka glave a kazem vam sada je malo bolje stavljam hlaDNE OBLOGE DA LI DA IDEM NA FIZIKALNE TERAPIJE I OD CEKA JE SVE TO I TAJ NER STO MISLITE DA JE PROBLEM MOLIM VAS DA MI OVO AKO MOZETE POJASNITE RADIM SAMA VJEZBE SA GLAVOM I KICMOM HODAM MALO TRCIM I TAKO SE SNALAZIM SAMO ME ZANIMADA LI JESU OVO SIMPTOMI SPONDILOZE KICME KAO STO STE MI REKLI KOJE JOSSNIMKE TREBAM DA RADIM PUNO POZ. I HVALA VAM NA POMOCI Zeljka

    Odgovoreno: 17. 08. 2008.
    • Postovana, spondiloza vratne kicme je okostavanje gde okostali delovi pritiskaju na krvne sudove i nerve te se moze javiti glavobolja a moze i trnjenje ruku. Sto se tice leve noge to je slican problem ali zbog promena u slabinskoj kicmi. Terapija je ista tbl.Movalis 15mg 2x1, bl.Tetrazepam 1x1 i fizikalna terapija istovremeno vratne i slabinske kicme. Treba da uradite rentgen vratne kicme i MR ili CT slabinske kicme (L4-L5, L5-S1). Sto se tice vrtoglavica tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle jela), tbl.Aspirin protect 100 1x1 i kiao neuroprotektiv tbl.Mg 150 2x1. Pozdrav