Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9419

    Postovani doktore, molim Vas da mi objasnite sta je mioklonicna distonija (u okviru delayed onset dystonia). Postoji li uspeh u lecenju? Pitanje 2: Problemi su se javili na jednom delu tela, u vidu nevoljnih pokreta, medjutim u poslednjih mesec dana osecam oslabljen stisak sake pri drzanju olovke u toku pisanja i danas grc u zglobu sake. Na toj strani tela nemam nevoljne pokrete. Da li se i tu radi o distoniji ili mozda opterecenju (sa tom rukom pomeram misa na kompjuteru osam sati dnevno, pisem...) Da li moze doci do distonije i na ovom delu tela, s\' obzirom da se prva javila u dvanestoj godini zivota, verovatno kao posledica teskog porodjaja majke. Veliko hvala! S\' postovanjem, Masa

    Odgovoreno: 15. 08. 2008.
    • Postovana, to su nevoljni pokreti slicni epilepticnim u okviru osnovne bolesti. Uspeh je realtivan, svodi se na lecenje osnovne bolesti. Sto se tice sake radi se o distoniji koja je isprovocirana ili da kazem pogorsana naporom. Desava se i da distonija zahvata drugi deo tela, mada se cesce zadrzava na vec prisutnom delu tela. Pozdrav