Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
  1. Pitanje broj: #9380

    Postovani doktore, vec vise od pola godine muce me vrtoglavice. Dva puta sam imao jake vrtoglavice 18.12.2007. i 1.05.2008 kada sam posle ustajanja ujutro imao utisak da gubim svest, odnosno pocelo da mi se okrece sve oko sebe i kao da propadam. Oba puta sam isao na urgentno na VMA i oni su mi rekli da nije nista opasno. Krvna slika koju oni analiziraju na urgentnom bila je dobra, pritisak normalan, EKG normalan. Posle infuzije pustili su me kuci. U medjuvremenu sam obavio pregled na ORL (sve je u granicama normale - sluh i centri za ravnotezu) dopler vrata, takodje u redu, kardiolog mi je takodje rekao da je sve u redu, neurolog mi je na osnovu svih ovih nalaza dao da pijem trental, ginko i andol 100. U medjuvremenu na VMC sam obavio detaljniju analizu krvi (holesterol trigliceridi i to je u granicama normale). Medjutim, vrtoglavice su mi svakodnevne, naravno ne onako jake kao u dva opisana slucaja. Primetio sam da kada lezim ne desnoj strani nemam problema, medjutim, kada se okrenem na levu stranu odmah mi se zavrti. Zatim kada napravim pokret glavom gore ili dole takodje mi se zavrti. Citajuci razne diskisije na internetu zakljucio sam da je to polozajna vrtoglavica, vertigo. Spominju se mnogi lekovi za ublazavanje vrtoglavice, a najcesce studeron forte. Molim vas da mi odgovorite da li pored ove sadasnje terapije, ili umesto nje mogu da uzimam te ili neke druge lekove. Napominjem, da imam 59 godina, u penziji sam, ali sam aktivan dnevno prepesacim u proseku oko 8 km, ranijih godina prosek mi je bio i preko 9 km, pri setnji nemam nikakvih problema, ne pijem , ne pusim, a pored navedenih lekova svakodnevno uzimam med i jabukovo sirce. Unapred vam hvala.